enter-article תאורה לאירועים - להאיר את האירוע - אתר הפקות אירועים הגדול
מפיקי אירועים » מאמרים וחדשות » תאורה לאירועים - להאיר את האירוע

תאורה לאירועים - להאיר את האירועלא רק בעסקאות נדל"ן השטח הוא הדבר החשוב ביותר. גם כשמתכננים אירוע חשוב לבחון את השטח.
בייחוד כדי למצוא פתרונות תאורה ראוייםהטרנד של אירועי הטבע הגיע לישראל לאחר שהשתלט כבר על מרבית העולם המערבי, ואולמי האירועים נתקלים לאחרונה בתחרות עזה לא רק מצידם של גנים פתוחים אלא גם מחברות אירגון והפקת אירועים בשטח הפתוח.

כיוון שמדובר באתגר לוגיסטי לא פשוט, בו אפילו הדברים הפשוטים ביותר כמו מים או חשמל מפסיקים להיות מובנים מאיליהם, ננסה להסביר בשורות הבאות על ציוד לאירועים בחיק הטבע, כולל פתרונות תאורה.

תאורה לאירועים
השפעת השטח על האירוע

טייקון נדל"ן מצוטט היטב בארצות הברית אמר פעם שיש שלושה גורמים חשובים בקביעת המחיר של נכס: מיקום, מיקום ומיקום.

הדבר נכון לא רק לנכסי דלא ניידי, אלא גם לאירועים בחיק הטבע: כל היתרון של אירועים בשטח הפתוח הוא היכולת להגיע למקומות ונופים ששום גן או אולם לא יוכלו "לזייף".

הבעיה כמובן שכדי שהאירוע יהיה גם נוח ומהנה, צריך להביא לא מעט ציוד, והחדירות של הציוד הזה הרבה יותר בעייתית.

מרבית חברות ההפקה והשכרת ציוד לאירועים בטבע דורשות מחיר מיוחד באם מקום ההקמה מרוחק יותר מ-100 מטר מכביש הגישה הקרוב.

התוספת במחיר יכולה להגיע ל5000-20000 ₪, לכן כדאי לחשוב מראש על דרכי ההגעה האפשריות.

מאידך, כלי התחבורה של הספקים בתחום בדרך כלל מותאמים לשטח (ג'יפים), והרבה יותר חדירים מאשר כלי הרכב של רוב האורחים (או נעלי העקב שלהן), לכן ברוב המקרים לא מדובר בבעיה אם מקפידים להצמד ללוקיישן הגיוני.


פתרונות אור וצל

הבעיה השניה של השטח הגולמי הוא החסר של מקורות אור משמעותיים (בלילה) וחום החמה היוקד ביום.

פתרונות תאורה לאוהלים צריכים אם כן להיות יעילים (לפלוט הרבה אור בצריכת אנרגיה נמוכה), ניידים, ואם אפשר גם מעוצבים. ההמלצה שלנו היא להפוך את ה"חיסרון" שבשטח ליתרון.

פתרונות תאורה לאירועים יכולים להיות באמצעות אוהלים שישולבו כראוי בתוואי השטח יכולים ליצור תמונה קסומה של אור וצל, משחק צללים המבוסס על הטבע בעצמו.

הסתרת מקורות האור מאחורי כפלי האוהל, מתחת לסלע, בין ענפי העץ, יכולים לרכך את האור החד של מקורות התאורה המלאכותיים ולעזור מאוד ליצור את האווירה המיוחדת שבשבילה נסחבתם עד הלום.

במידה והחלטתם לערוך את האירוע ביום, תאורה לאוהלים היא קרוב לוודאי הדאגה הפחותה שלכם, ודווקא השמש הקופחת מעסיקה אתכם יותר.

הפתרון הכי מומלץ על ידנו הוא סככות צל, שמאפשרות אוורור טוב (בניגוד לאוהלי יוטה שנוטים להתחמם), אבל מגינות מפני הקרינה. מידת ההצללה נקבעת לפי סוג החומר (לכל רשת הצללה מקדם בליעת אור הנמדד באחוזים. בשמש הישראלית מומלץ להשתמש ב70% ומעלה).

לגבי שטח ההצללה, מומלץ לחשב לפי אומדן של כ-2 עד 3 מטרים רבועים לאורחים ישובים או עומדים. במידה ואתם רוצים רחבת ריקוד או מופע, הוסיפו אותם בנוסף למניין הבסיסי. כך לדוגמא אירוע של 50 איש ידרוש שטח הצללה של כ120 מ"ר, ואם רוצים גם בימת מופע של 12 מ"ר, סה"כ קיבלנו 132 מ"ר.
 

מלבד התכנון הפרקטי של המקום, צריך גם לבדוק את השטח מבחינת יופי. לעיתים מקורות אור שונים יוצרים אווירה קסומה, וכך מנצלים באופן מקסימלי את השטח
עוד באותו נושא

הפקת כנסים- המדריך השלם

הפקת כנסים- המדריך השלם

אם אתם רוצים לארגן כנס לעובדים, ואם רוצים לארגן כנס מקצועי או אקדמי, איש מקצוע בתחום ידע לתת לכם את המירב כנסים עסקיים דורשים...

כל מה שצריך לדעת על לימודי הפקת אירועים

כל מה שצריך לדעת על לימודי הפקת אירועים

רואים בדמיונכם כיצד אתם מארגנים את האירוע שכולם מדברים עליו? לימודי הפקת אירועים , הם השלב הראשון בסולם בדרך לשם בזמן ששכר ממוצע של מפיק...

מגנטים לאירועים - הדרך הקלה לזכור שמחה

מגנטים לאירועים - הדרך הקלה לזכור שמחה

1000 שקל וכל אורח באירוע שלכם, יזכור אותו תמיד. כל מה שצריך זה להזמין צלם לצילום על מגנטים. ככה הפכו מגנטים לאירועים, לאטרקציה של חתונות ובר...

הפקת חתונות - להפיק את האירוע של חייכם

הפקת חתונות - להפיק את האירוע של חייכם

אומרים שאירוע כמו חתונה הוא בלתי נשכח לבני הזוג המאושר. אם מביאים מפיק חתונות, הוא יהיה בלתי נשכח גם לאורחים הוא הזמין מקומות למסעדה יוקרתית...

הפקת אירועים בטבע

הפקת אירועים בטבע

חתונה בטבע אינה חייבת להיות צנועה, להפך העדר הקירות פותח לפנינו עולם רחב ויצירתי המאפשר לחברת ההפקות ליצור עבורכם עולם מרגש התפור במיוחד...

string(33) "categoryציוד לאירועים"