enter-article כל מה שצריך לדעת על לימודי הפקת אירועים - אתר הפקות אירועים הגדול
מפיקי אירועים » מאמרים וחדשות » כל מה שצריך לדעת על לימודי הפקת אירועים

כל מה שצריך לדעת על לימודי הפקת אירועים


רואים בדמיונכם כיצד אתם מארגנים את האירוע שכולם מדברים עליו? לימודי הפקת אירועים , הם השלב הראשון בסולם בדרך לשם


בזמן ששכר ממוצע של מפיק אירועים ממוצע נע בין 6000 ל-8000 שקל ברמה הנמוכה, לא פלא שיש לא מעט אנשים שחולמים יום אחד לעבוד בתחום הפקת אירועים ולו בגלל האפשרות לקחת תקציב של עשרות אלפי שקלים (והיום חתונה ממוצעת יכולה להגיע לסכום של 5 ספרות בקלות), ולהפוך אותו לאירוע נוצץ.

אחרי כמה אירועים כאלה ייתכן מאוד שלא רק שהשם של אותם מפיקי אירועים יהיה מוכר אלא שגם השכר שלהם ישתנה כלפי מעלה.
 
זו סביר להניח אחת הסיבות מדוע בישראל 2010 יש מכללות אשר אפשר למצוא בהן לימודי הפקת אירועים. אם בעבר היו אלו בעיקר בתי ספר ספציפיים שהתעסקו בתחום, דוגמא בית ספר תדמור ובית ספר דן גורמה (בתי ספר במקור לבישול ותיירות אשר פתחו מסלולים גם בתחום הפקת אירועים, מתוך הכרה בקשר שבין המקצועות) אזי היום , כפי שנראה בהמשך, ישנן מכללות גדולות שמעבירות קורסים בתחום זה במטרה להכשיר את דור העתיד של המפיקים.
 

מה לומדים במסגרת לימודי הפקת אירועים?
 
בטרם נסביר מה כוללים לימודים אלו, צריך לציין, הפקת אירוע הוא לא רק ההפקה בשטח אלא מדובר בהרבה עבודת רגליים , פגישות ועבודה שחורה.

כמו כן, למרות שהקשר שלנו עם מפיקי אירועים בדרך כלל מתרחש באירועים אישיים שאנו עורכים, לימודי הפקת אירועים מכינים אותנו גם להפקה של אירועים גדולים, ציבוריים ועסקיים.
 

לימודי הפקת אירועים כוללים את התחומים הבאים:לימודי הפקת אירועים
 
תיאוריות הפקה- ישנן תיאוריות שונות כיצד להפיק אירוע, מהיכן מתחילים, מתי מגיעה נקודת השיא, כיצד יוצרים קונספט אחיד. את כל אלה לומדים במסגרת התיאורטית של קורס הפקת אירועים.
 
ניהול תקציב- כיצד עובדים עם תקציב קבוע מראש ונמנעים מחריגה שלו
 
שיווק ופרסום אירועים- כיצד משווקים אירועים, בייחוד שמדובר באירועים תרבותיים, פוליטיים, פילנטרופים, השקות ועוד.

סוגי אירועים- בחלק זה של הלימודים לומדים את כל ההבדלים בין אירוע אישי לעסקי, בין אירוע תרבותי לאירוע חברתי ועוד.
 
ניהול אירוע- כיצד מנהלים אירוע מהשלבים שלפני תחילתו ועד שהוא נגמר. בקורס זה לומדים את הפרטים הקטנים שקיימים בכל אירוע לעיתים עד כדי היכרות אישית עם עבודות ספקים שונים, כדי לדעת מה עליהם לעשות וכיצד אנו יכולים לפקח עליהם שאכן הם עושים עבודתם נאמנה.

בחלק זה של לימודי הפקת אירועים נלמד להכיר מעצבי אירועים, חברות קייטרינג, מעצבי שולחנות, תקליטנים, מאפרות וסטייליסטים ועוד.
 
בנוסף נלמד במסגרת לימודי הפקת אירועים כיצד לנהל נכון את הזמן שלנו, כיצד לעבוד תחת לחץ זמן ולחץ אנשים, וכיצד נדע לקבל החלטות בצורה מועילה ואופטימלית.
 
לימודי הפקת אירועים נמשכים חצי שנה, קרוב ל-200 שעות לימוד והן כוללות הן חומר תיאורטי והן חומר מעשי. בסוף הלימודים נערך פרויקט גמר של הפקת אירוע על הנייר ולאחר הלימודים יש לעבור סטאז' של 50 שעות במקצוע.
 

היכן נערכים לימודי הפקת אירועים ומה עלות הלימודים?
 
לימודי הפקת אירועים נערכים כיום במספר מכללות ביניהן מכללת רמת גן והמכללה למינהל. כמו כן ניתן למצוא לימודים אלו במספר מכללות השייכים לאורט. כפי שצוין קודם לכן, לימודים אלו נערכים גם בבית ספר תדמור ובית ספר דן גורמה.

עלות לימודי הפקת אירועים נעה בין 7500 ל-10000 שקל, זאת בהתאם למדיניות מוסד הלימודים.עוד באותו נושא

הפקת כנסים- המדריך השלם

הפקת כנסים- המדריך השלם

אם אתם רוצים לארגן כנס לעובדים, ואם רוצים לארגן כנס מקצועי או אקדמי, איש מקצוע בתחום ידע לתת לכם את המירב כנסים עסקיים דורשים...

מגנטים לאירועים - הדרך הקלה לזכור שמחה

מגנטים לאירועים - הדרך הקלה לזכור שמחה

1000 שקל וכל אורח באירוע שלכם, יזכור אותו תמיד. כל מה שצריך זה להזמין צלם לצילום על מגנטים. ככה הפכו מגנטים לאירועים, לאטרקציה של חתונות ובר...

הפקת חתונות - להפיק את האירוע של חייכם

הפקת חתונות - להפיק את האירוע של חייכם

אומרים שאירוע כמו חתונה הוא בלתי נשכח לבני הזוג המאושר. אם מביאים מפיק חתונות, הוא יהיה בלתי נשכח גם לאורחים הוא הזמין מקומות למסעדה יוקרתית...

הפקת אירועים בטבע

הפקת אירועים בטבע

חתונה בטבע אינה חייבת להיות צנועה, להפך העדר הקירות פותח לפנינו עולם רחב ויצירתי המאפשר לחברת ההפקות ליצור עבורכם עולם מרגש התפור במיוחד...

הפקת אירועים פרטיים - לא רק חתונות

הפקת אירועים פרטיים - לא רק חתונות

לא צריך לקרוא פנאי פלוס או לצפות בגיא פינס כדי לדעת שגם ימי הולדת וימי נישואים, עוברים תחת ידיו של מפיק אירועים   בין חתונות פאר ואירועים...

string(44) "categoryלימודי הפקת אירועים"